Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό

Με την ήττα στις αποσκευές του επέστρεψε στον Έβρο ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας κατά την 5η αγωνιστική της Α2

Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό | | |

Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2008

Πράσινες αμαζόνες

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις κατά την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα Κορασίδων του Αθλητικού Ομίλου Ορεστιάδας.

Τα κορίτσια του Αθανασιάδη επικράτησαν εκτός έδρας με 1-3 της Θύελλας Φερρών και παρέμειναν αήττητες και πρώτες στην βαθμολογία του Α Όμίλου.
Οι «πράσινες» στο κλειστό Γυμναστήριο των Φερρών εμφανίστηκαν ανώτερες των γηπεδούχων και έφθασαν σχετικά εύκολα στη νίκη.
Ο ΑΟΟ συνάντησε αντίσταση μόνο στο πρώτο σετ της αναμέτρησης όταν και η Θύελλα με το 28-26 έκανε το 1-0.
Ωστόσο η συνέχεια ήταν διαφορετική, αφού οι παίκτριες του Αθλητικού Ομίλου Ορεστιάδας σοβαρεύθηκαν, βελτίωσαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με πολύ καλό σερβίς κατέκτησαν τα επόμενα σετ 5-25, 10-25 και 12-25 φθάνοντας στο νικητήριο 1-3.
ΘΥΕΛΛΑΦΕΡΡΩΝ(ΒΟΥΡΔΟΚΛΗΣ): Γρεκούση, Κωνσταντινίδου, Ριζούδη, Κουνδουράκη, Καράπατσια Γεωργία, Κανδύλη, Κουνδουράκη Σύρμω, Παπαδοπούλου, Βαλκάνη, Καράπατσια Ανδ., Βότσου, Μπαμπουρά.
Α.Ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ) : Βαγγελτζίκη, Δεμερδεσλή, Παγωνίδου, Πεχλιβανίδου, Παρασκευαίδου, Γιαννακίδου, Μαμαλίγκα, Σαργκσιάν, Ρουσσοπούλου, Αντωνιάδου.

Νίκη άνευ αγώνα για Παίδες – Παμπαίδες

Με νίκες άνευ αγώνων συνέχισαν οι Παίδες και οι Παμπαίδες κατά την 3η και 2η αγωνιστική των πρωταθλημάτων τους αντίστοιχα.
Αντίπαλος των ομάδων του ΑΟΟ ήταν η Κομοτηνή, όμως ο σύλλογος του γειτονικού Νομού δεν κατέβηκε με τις κανονικές του ομάδες και έτσι οι αγώνες κατοχυρώθηκαν με 3-0 στους «πράσινους».
Γεγονός που πρέπει να προβληματίσει την Ένωση Πετοσφαιρικών Σωματείων Θράκης- Ανατολικής Μακέδονίας προκειμένου να αποφευχθούν ανάλογα περιστατικά και να γίνονται κανονικά οι αγώνες που τόσο ανάγκη έχουν οι μικροί αθλητές.