Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό

Με την ήττα στις αποσκευές του επέστρεψε στον Έβρο ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας κατά την 5η αγωνιστική της Α2

Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό | | |

Σάββατο 26 Ιουνίου 2010

Ξεκίνημα με ήττα

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας. Οι «πράσινοι» στην αυλαία του Ομίλου στην Ξάνθη, γνώρισαν την ήττα με 3-1 από τον Εθνικό, αν και προηγήθηκαν με 0-1.

Στο κλειστό της Ξάνθης ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας αν και προσπάθησε για το καλύτερο κόντρα στον Εθνικό τελικά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν με το 21-25 να πάρουν το προβάδισμα με 0-1 και να κάνει το πρώτο βήμα για μια μεγάλη νίκη.

Ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς τα λάθη σε καθοριστικά σημεία έφεραν τον Εθνικό στο 3-1 κατακτώντας τα επόμενα σετ με 25-13, 25-21 και 25-15.

Στο άλλον αγώνα του Ομίλου ο Επίκουρος αν και ίδρωσε στο πρώτο σετ κόντρα στον Ερμογένη τελικά κατάφερε με το 3-0 να πάρει τη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τον ΑΟΟ είναι ο Ερμογένης, ενώ την Κυριακή οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν τον Επίκουρο.