Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό

Με την ήττα στις αποσκευές του επέστρεψε στον Έβρο ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας κατά την 5η αγωνιστική της Α2

Πάλεψε αλλά δεν ήταν αρκετό | | |

Τρίτη 16 Μαρτίου 2010

Κόντρα σε Ερμή Δράμας οι Κορασίδες

Με ήττα ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον Όμιλο του Έβρου και το πρωτάθλημα Κορασίδων ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας καθώς ηττήθηκε από τη Νίκη Αλεξανδρούπολης και πλέον στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει τον Ερμή Δράμας.

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα ο Α.Ο Ορεστιάδας έχασε από την Νίκη Αλεξ/πολης με σκορ 3-1. Η ομάδα του ΑΟΟ στάθηκε καλά μέσα στο γήπεδο και παρά το πολύ καλό σερβίς και την υποδοχή, έχασε το πρώτο σετ με 25-23.
Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 15-15. Εκεί όμως οι «πράσινες» έχασαν έδαφος, με αποτέλεσμα η Νίκη να ξεφύγει στο σκορ και να κερδίσει το δεύτερο σετ με 25-18.
Στο τρίτο σετ ο Α.Ο Ορεστιάδας ανέβασε ρυθμό, έχοντας καταπληκτικό σερβίς, επίθεση και μπλόκ και με αιχμή του δόρατος τις Μπαρμπούδη (κέντρική), Ρουσσοπούλου, Τσερκεζοπούλου, Μαρκίδου πήρε το σετ με 15-25 μειώνοντας σε 2-1.
Στο τέταρτο σετ η καλή απόδοση του ΑΟΟ δεν είχε συνέχεια, με αποτέλεσμα η Νίκη να ξεφύγει στο σκορ και να χαθεί εύκολα το σετ με 25-13 διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.
Πολύ καλά τα πήγαν η Αντωνιάδου από την θέση της πασαδόρου και η Μαλκώτση από την θέση του λίμπερο.
Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας για την κανονική περιόδου του πρωταθλήματος κορασίδων με τις «πράσινες» να καταλαμβάνουν την 2η θέση.
Η ομάδα της Ορεστιάδας θα πάει στα play-off για την πανελλήνια φάση με αντίπαλο την ομάδα του Ερμή Δράμας με τον πρώτο αγώνα να φιλοξενείται στην πόλη τηε Δράμας.
Α.Ο. Ορεστιάδας (ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΑΝΩ) : Τσάμη, Μαρκίδου, Αντωνιάδου, Μπαρμπούδη, Σαλινούδη, Ρουσσοπούλου, Τσερκεζοπούλου, Σπυροπούλου, Νένογλου, Μαλκώτση (λ).